Studia dualne – łączenie studentów z pracodawcami
NOWA FORMA KSZTAŁCENIA dostępna w ofercie WSEI
na rok akademicki 2020/2021
BEZPŁATNE STUDIA STACJONARNE 100% FINANSOWANE z EFS
Studia dualne to innowacyjne powiązanie wiedzy akademickiej z bezpośrednim doświadczeniem zdobywanym u pracodawcy – już od pierwszego roku studiów.
Korzyści dla studenta
- W momencie rozpoczęcia nauki jako student, zostajesz stażystą i od pierwszego roku studiów zaczynasz zdobywać swoje doświadczenie zawodowe ściśle powiązane z Twoim kierunkiem studiów.
- Otrzymujesz możliwość nauki wg programu kształcenia opracowanego wraz z przedstawicielami firm partnerskich – dlatego zdobędziesz umiejętności i kompetencje potrzebne na rynku pracy.
- Okresy nauki i pobytu na stażu przeplatają się przez cały okres studiów, więc zdobytą wiedzę na Uczelni, możesz od razu wykorzystać i uzupełniać o niezbędne umiejętności w danym zawodzie.
- Wykładowcy to praktycy pracujący w danej branży, dzięki czemu poznasz ich środowisko pracy i zweryfikujesz na etapie nauki swoje wyobrażenie o przyszłym zawodzie.
- Studia są bezpłatne, natomiast za wykonywaną pracę podczas stażu będziesz otrzymywać wynagrodzenie, łącznie wynoszące od 12 600 zł do 18 900 zł.
- Twoje szanse na zatrudnienie po zakończonych studiach wzrosną o 100%.
Korzyści dla pracodawcy
- Narzędzie wspierające procesy rekrutacyjne w firmie.
- Szansa na wyłowienie talentów i pozyskanie efektywnej kadry oraz kreowanie wizerunku firmy jako pracodawcy z wyboru.
- Wykształcenie wzorców zachowań i umiejętności dostosowanych do charakteru i potrzeb firmy. Dzięki stałemu rozwojowi zawodowemu studenta – perspektywa pozyskania lojalnego, kompetentnego pracownika.
- Absolwenci po zakończonych studiach i stażu są przygotowani do pracy na odpowiedzialnych stanowiskach.
- Współpraca środowiska nauki i biznesu. Realny udział w opracowywaniu programów kształcenia. Możliwość zgłoszenia tematu prac dyplomowej, wspierającego działalność firmy, np. przy planowaniu strategii rozwoju czy wprowadzając na rynek nowy produkt.
- Brak kosztów związanych z wyszkoleniem przyszłego pracownika.
ADMINISTRACJA
studia Iº stacjonarne
Dzięki studiom poznasz najważniejsze regulacje prawne pozwalające na zrozumienie zasad działania nowoczesnej administracji rządowej i samorządowej.
ponad 50% zajęć to zajęcia praktyczne u pracodawcy
Specjalności:
FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ
studia Iº stacjonarne
Obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Nic w tym dziwnego – studia te są wartościowe i mogą gwarantować dobrą i pewną pracę nie którym już na początku zawodowej kariery.
ponad 50% zajęć to zajęcia praktyczne u pracodawcy
Specjalność:
INFORMATYKA
studia IIº stacjonarne
To kierunek dla ludzi kreatywnych i otwartych, którzy chcą osiągnąć sukces w prowadzeniu własnej firmy lub na stanowiskach menedżerskich
ponad 50% zajęć to zajęcia praktyczne u pracodawcy
Specjalności:
ZARZĄDZANIE
studia IIº stacjonarne
To kierunek dla ludzi kreatywnych i otwartych, którzy chcą osiągnąć sukces w prowadzeniu własnej firmy lub na stanowiskach menedżerskich
ponad 50% zajęć to zajęcia praktyczne u pracodawcy
Specjalności:
Zasady naboru
Rekrutacja elektroniczna na rok akademicki 2020/2021 rozpoczęła się od 4 maja i potrwa do 31 sierpnia 2020 r. Wystarczy wejść na stronę http://rekrutacja.wsei.lublin.pl/ , wydrukować i wypełnić formularz zgłoszeniowy na studia. Przygotowane dokumenty należy złożyć osobiście lub pocztą do końca sierpnia.
Kryteria dodatkowe brane pod uwagę podczas rekrutacji: niepełnosprawność (+1pkt) i obszar wiejski (+1pkt).
Studia są w 100% bezpłatne, ponieważ Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji pozyskała 7,7 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 3.1 Program operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację tej formy kształcenia.
Uwaga:
Przypominamy, że na bezpłatnych kierunkach studiów objętych dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego obowiązują limity miejsc:
Informatyka II stopnia – 20 studentów
Zarządzanie II stopnia – 50 studentów
Administracja I stopnia – 25 studentów
Finanse i Rachunkowość I stopnia – 30 studentów
Na listę studentów studiów bezpłatnych zostaną wpisani Ci, którzy przejdą pozytywnie proces rekrutacji prowadzony przez Komisje rekrutacyjne powołane na każdym Wydziale oraz podpiszą Umowę o warunkach odpłatności z Uczelnią.