INFORMATYKA

Informatyka to jedna z najszybciej zmieniających się branż. Razem z dynamizmem wzrasta również zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Rosną również ich zarobki. Informatyka to nauka, która ma charakter zarówno techniczny, jak i ścisły. Warto dodać, że jest to już od wielu lat najpopularniejszy kierunek studiów w grupie nauk technicznych. Powodem tego jest oprócz wysokich zarobków już podczas studiów możliwość realizowania własnych projektów i rozwijaniu się na wielu płaszczyznach z dziedziny informatyki. Studenci informatyki II stopnia to osoby które bardzo często pracują już w swoim zawodzie od wielu lat. Jest to spowodowane dużym zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów z tej dziedziny, a także na różne branże, w których zatrudnienie absolwenta informatyki jest niezbędne. Ukończenie II stopnia tego kierunku oprócz poszerzenia wiedzy przez naukę min. w najnowocześniejszym laboratorium cyberbezpieczeństwa pozwoli na zwiększenie swoich zarobków i możliwość kolejnych awansów zawodowych, a ciekawe i nowoczesne specjalności pozwolą na wyróżnienie się na rynku pracy.
Poziom: Studia II stopnia
Tryb: Stacjonarne/Niestacjonarne SN realizowane są w systemie hybrydowym 50% online
Czas trwania: 2 lata / 4 semestry
Praktyki:
Tytuł zawodowy: Magister
Profil: Praktyczny profil studiów
Absolwenci studiów I st. w Akademii WSEI są przyjmowani na studia II st. i otrzymują dodatkowe bonifikaty przeznaczone dla absolwentów Uczelni.
Specjalności
Kształcenie na specjalności Cyberbezpieczeństwo umożliwi studentowi zdobycie wiedzy i umiejętności m.in. informatyki, teleinformatyki, programowania. Są one niezbędne do nabycia specjalistycznych kompetencji pozwalających na zapewnianie bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieci teleinformatycznych w warunkach różnego typu zagrożeń, których skala rośnie wraz z intensywnym rozwojem usług opartych o technologie sieciowe. Kompetencje techniczne są uzupełniane o wiedzę i umiejętności z zakresu zagadnień nietechnicznych np. zarządzania bezpieczeństwem informacji, co wraz z pogłębionymi w procesie kształcenia umiejętnościami interpersonalnymi przygotowuje absolwenta do efektywnego współdziałania z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo funkcjonowania dużych instytucji i organizacji oraz infrastruktury krytycznej państwa.
Umiejętności jakie nabędziesz:
- Monitorować zdarzenia zachodzące w infrastrukturze IT organizacji i analizować je w kierunku bezpieczeństwa informacji.
- Agregować informacje pochodzące z różnych źródeł do identyfikowania i analizowania zagrożeń dla systemów IT i danych przetwarzanych przez te systemy.
- Planować i wdrażać infrastrukturę IT służącą zapewnieniu bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych.
- Prawidłowo identyfikować zagrożenia i incydenty bezpieczeństwa łącznie z reagowaniem na nie.
- Funkcjonować w organizacji posiadającej wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem informacji sposób minimalizujący skutki tych incydentów.
- Funkcjonować w zespołach CSIRT lub SOC.
Absolwenci tej specjalności będą posiadać wiedzę i umiejętności: projektowania, programowania i wdrażania oprogramowania dla firm ze szczególnym uwzględnieniem znajomości jego cyklu produkcji i utrzymania. Studia przygotowują absolwentów do projektowania systemów informatycznych, programowania aplikacji rozproszonych, a w szczególności aplikacji WWW, programów mobilnych (na urządzenia przenośne, w tym smartfony i tablety).
Absolwent tej specjalności posiada wiedzę niezbędną do tworzenia w pełni funkcjonalnego systemu za pomocą zaawansowanych technik wielowarstwowych. Będą potrafić budować funkcjonalności zintegrowanych systemów zarządzania, systemów B2B, B2C oraz Business Intelligence. Analizować i przetwarzać wykorzystując zaawansowane rozwiązania baz danych, metody sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z wykorzystaniem Python. Specjalność odpowiada na ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie programowania, przetwarzania danych, baz relacyjnych jak i nierelacyjnych, hurtowni danych i Big Data. Absolwent poznaje cały proces od analizy funkcjonalnej, przez projektowanie, programowanie, wdrażanie, testowanie i utrzymanie systemu informatycznego, w tym przetwarzania danych, analizowania i odkrywania z nich nowej wiedzy.
Umiejętności
Absolwent studiów wyższych z zakresu informatyki o tej specjalności charakteryzuje się wiedzą, umiejętnościami i postawami dotyczącymi zagadnień informatycznych w zakresie projektowania, wdrażania i tworzenia oprogramowania, programowania aplikacji bazodanowych, webowych i mobilnych. Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie konfiguracji systemów biznesowych i procesów biznesowych, potrafi projektować oprogramowania na potrzeby klientów. Potrafi zarządzać danymi, analizować je oraz wydobywać z nich wiedzę przy użyciu uczenia maszynowego i algorytmów opartych na sztucznej inteligencji. Posiada umiejętności projektowania, konstruowania i uruchamiania systemów przechowywania i przetwarzania danych oraz projektowania systemów złożonych.
Cyfryzacja w przedsiębiorstwach to jeden z najbardziej dynamicznych procesów we współczesnych realiach biznesowych. Automatyzacja i robotyzacja oraz inteligentne systemy, zarodki sztucznej inteligencji stałe wpisały się w nasze codzienne życie. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym trendom WSEI w Lublinie zaproponowała studentom tej specjalności program dzięki któremu zdobędą szeroką wiedzę z zakresu zastosowania nowoczesnych systemów w środowisku biznesowym. Uzyskane kwalifikacje pozwolą na zdobycie zatrudnienia w najnowocześniejszych branżach gospodarki.
Absolwent potrafi:
- Korzystać z współtworzyć systemy zarządzania relacjami z klientem (CRM).
- Planować i wdrażać systemy klasy ERP.
- Poruszać się po skomplikowanych środowiskach chmur obliczeniowych.
- Posługiwać się narzędziami do wirtualizacji.
- Korzystać z technologii elektronicznych z biznesie.
- W pełni wykorzystać narzędzia e-marketingu i social media
- Poruszać się w obszarze rozwiązań przemysłu 4.0 i IoT.
- Stosować zasady i praktyki bezpieczeństwa informacji.